Loader
Kostka brukowa w Twoim ogrodzie – inwestycja na lata i bardzo uniwersalne rozwiązanie
http://mycomp.home.pl/www/centrum-bruku/wp-content/uploads/blog-item-4.jpg

Najczęściej, wszystko sprowadza się do odpowiedniego planowania. Jeśli dobrze zagospodarujemy pomieszczenia naszego mieszkania lub domu, z pewnością staną się one funkcjonalne i komfortowe. Dokładnie ta sama zasada, tyczy się też wszelkich przestrzeni wokół naszego domu, czyli ogrodu lub też tarasu.

Popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o nawierzchnię jest znana wszystkim kostka brukowa. Tak naprawdę, spotykamy się z nią bardzo często i w wielu miejscach. Są to chociażby różnego rodzaju podjazdy, chodniki dla pieszych, czy też parkingi samochodowe. Wszędzie tam, kostka brukowa sprawdza się bez względu na to, z jakimi warunkami ma do czynienia.

Kostka brukowa, a zastosowanie w ogrodzie

Decydując się na nawierzchnię z kostki brukowej przy swoim domu, zyskujemy spore pole manewru, gdyż ta okaże się odpowiednia i niezastąpiona, przy wykonaniu m.in.: podjazdu do garażu, podjazdu do domu, wjazdu i wyjazdu, podłoża pod wiatę samochodową, ścieżki z kostki, alejki z kostki, opaski wokół domu (odbojówki), tarasu, altany i wiele innych. Dzięki kostce, będziemy mogli sprawić, że nasz ogród zyska swój charakter, a szeroki wachlarz dostępnych kształtów oraz wariantów kolorystycznych, pozwoli nam na uzyskanie pożądanego efektu.

Ogrodowe ciągi komunikacyjne

Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania i prace związane z układaniem kostki brukowej, warto zaplanować rozmieszczenie alejek w naszym ogrodzenie. Tym samym, ułatwiona będzie komunikacja pomiędzy tymi miejscami, które odwiedzane są najczęściej.

Najlepiej wstrzymać się z układaniem nawierzchni do czasu, aż ścieżki wytyczone zostaną naturalnie, przez osoby korzystające z ogrodu. Powstałe właśnie w ten sposób dróżki, zwykle są najbardziej praktyczne i funkcjonalne. Co więcej, będą one dla nas swojego rodzaju pierwowzorem dla tych z kostki brukowej, które później wykonamy.

Dobrze wykonana nawierzchnia z kostki posłuży przez długie lata

Wytrzymałość – to jedna z najczęściej wymienianych zalet kostki brukowej. Nie da się ukryć, że w porównaniu do wielu innych materiałów o podobnym zastosowaniu, to właśnie kostka prezentuje się najlepiej. Dla prawidłowo ułożonej kostki brukowej, na pewno nie będą problemem zaparkowane samochody, wysokie i niskie temperatury, a także opady atmosferyczne. Oczywiście kluczem jest tutaj jej odpowiedni montaż, co wiąże się z wykonaniem solidnej podbudowy.

Jeśli warunek ten zostanie spełniony, nawierzchnia z kostki brukowej będzie jednorazową inwestycją na lata, bez konieczności wymiany, naprawy, czy też konserwacji. Oczywiście jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, będziemy mogli stworzyć nowe, dodatkowe ścieżki i place, aby jeszcze bardziej dostosować całą przestrzeń wokół naszego domu i uczynić ją możliwie najbardziej funkcjonalną.

Zainteresowany/a?

Skontaktuj się
z nami!

Chętnie nasz doradca podjedzie, pokieruje, zaproponuje.

14 690 70 70

Sprzedaż kostki brukowej

Centrum Bruku jest największym dystrybutorem kostki brukowej w Polsce. Firma powstała w 2012 roku, a jej ideą było stanie się liderem na rynku, dzięki stosowaniu produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców i współpracy z fachowcami, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem oraz służą radą. Jeśli chcesz wykończyć otoczenie swojego domu i potrzebujesz palisady, a może niezbędna jest płyta ażurowa, bloki schodowe, obrzeża, krawężniki, płytki chodnikowe czy schody betonowe, odezwij się do nas.

Projektowanie kostki brukowej

Naszymi klientami opiekujemy się w sposób kompleksowy. Współpracujemy nie tylko z najlepszymi dystrybutorami, ale i posiadamy dział doradczy oraz projektowy. Wychodzimy z założenia, że projekt nawierzchni jest podstawą działań, dlatego zatrudniamy projektantów, którzy służą radą i dzielą się swoim doświadczeniem, by nasi klienci czerpali maksymalną satysfakcję z współpracy z Centrum Bruku.

Projektowanie ogrodzeń

Centrum Bruku nie ogranicza się jedynie do kładzenia kostki brukowej. W naszej ofercie znajduje się również projektowanie i sprzedaż ogrodzeń. Ogrodzenia betonowe cieszą się popularnością ze względu na swoje walory estetyczne i użytkowe. Ogrodzenia łupane i ogrodzenia gładkie pięknie komponują się z ogrodem. Takie rozwiązanie jest trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Pustaki łupane, pustaki gładkie i pustaki zalewowe są łatwe i bezpieczne w użytkowaniu, a szeroki wybór ich kolorów pozwala na wpasowanie się do każdej aranżacji.